MERSİN


Mersin, Akdeniz boyunca uzanan, sonu gelmeyen temiz kumsalları, portakal ve limon bahçeleri ile bir çok tarihi eserin bulunduğu, Türkiye'de kendi kendine yetebilen sayılı şehirden birisidir.

Dünyada 3 ilahi dine mensup insanların mezarlarının yan yana olduğu belli başlı yerleşim birimlerinden biridir. Topraklarının %49,5 orman olan Mersin tertemiz havası, çagdaş yapılaşma ile görülmeye değer bir konumdadır. .

Mersin tarihi ve arkeolojik değerleri, Akdeniz kıyılarında bol güneşli günlerinin ilkbaharda başlayıp sonbahara değin uzaması, 108 km'ye varan doğal koylarla, çam ormanlarıyla süslenmiş kıyı bandı, Toros dağları ile deniz arasında bulunan sayısız doğal güzelliklerin yanında, yöresel ve uluslararası şenlikleri, efsaneleri, Türkmen ve Yörük kültürü, yayla yaşantısı, yöresel el sanatları bakımından çok zengin bir bölge olarak, turizm sektörü için önemli bir konuma ve potansiyele sahiptir.
ÇAMLIYAYLA

Çamlıyayla, Mersin ilinin Toroslardaki küçük bir ilçesidir. Halk arasındaki diğer bir adı Namrun'dur. Doğası ve çamlıklarıyla ünlüdür. 2700 metredeki Çiniligöl ve Yazıgöl, Papazın bahçesi, Cehennemdere ve daha birçok yeri görmeye değerdir.

1112 yaşında, 22 metre boyundaki ana ardıç ağacı da bu ilçededir. Yayla evleri geleneksel Türk mimarisinin güzel birer örneğidir.

Toros Dağları zirvelerine düzenlenen Jeep ve motor safari turları ile yörüklerin geleneksel yaşamlarını görebilir, orman içi yürüyüşler yapabilirsiniz. Çamlıyayla çarşı içinde yörük geleneğinin yerel tatlarından “karsambaç” mutlaka tadılmalı.


 

GİRİŞ SAYFAM YAP                    |                     SIK KULLANIMLARA EKLE                     |                     GİZLİLİK İLKELERİ                     |                     FACEBOOK

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..! otelnamrun.com Copyright 2012-2017 Tüm hakları saklıdır..!

URA PRODÜKSİYON
Toroslar'ın Zirvesinde Bir Dağ Masalı,Hotel Namrun,Otel Namrun,Çamlıyayla Dağ Otel mersin otelleri,mersin dağ otelleri,mersin namrun,çamlıyayla dağ otel,fevzi boyraz,namrun otel,çamlıyayla otel,dağ otelleri,dağ hotel,namrun hotel,çamlıyayla namrun dağ hotel,mersin hotel...